Як не помилитися в виборі підрядника та на що звертати увагу при замовленні вивіски?

Вивіска – частина вашої стратегії, це інвестиція у ваш бізнес, і тому замовляти її потрібно з розумом. Адже згідно статистики саме вивіска приводить до вас близько 35% клієнтів, а далі вже справа за асортиментом, продавцями…
Вивіски створюють рекламно-виробничі компанії. Виробничі – ключова частина. Такі компанії самостійно розроблять вам дизайн-макет, спроектують конструкцію, виготовлять та встановлять вивіску, і зона відповідальності буде в одних руках.
На жаль, наша галузь, поки що, не має чітких стандартів, і те, що зображено на вашому ескізі, кожен підрядник виготовить по-своєму, зі звичних йому матеріалів, застосовуючи свої технології, і вартість такого результату, у різних підрядників, буде суттєво різнитися. Не так страшно, якщо мова йде про невеличкі вивіски чи таблички, а от коли мова йде про дахові конструкції чи габаритні вивіски та фризи на фасадах або ж стели, пілони – ризик помилки та неприємних наслідків величезний.
Саме тому Українська асоціація візуальної індустрії розробляє та впроваджує базові стандарти виробництва рекламних конструкцій, яких важливо дотримуватися всім виробникам. Мова йде про необхідність інженерного проектування, з розрахунком вітрових, снігових навантажень, … досвідчений проектувальник з кваліфікаційним сертифікатом точно розрахує номінали металевих труб та всі навантаження, включаючи навантаження на перевертання та стійкість, а виробництво реалізує вивіску у відповідності з проектом.

На що ще слід звернути увагу при виборі підрядника?

Виділимо кілька критеріїв.

 • - Зверніть увагу на вік компанії-виробника – щоб отримати досвід у виробництві рекламних конструкцій, компанія повинна працювати хоча б три роки. Якщо компанія не надійна, за цей час її продукція зруйнується разом з репутацією в ЗМІ та мережі інтернет.
 • - Огляньте портфоліо підрядника та проаналізуйте рівень його робіт, було б добре ознайомитися з відгуками про роботу виробника від його клієнтів – так ви зрозумієте, хто раніше їм довіряв свої об`єкти та якої складності.
 • - Повний цикл. Починаючим та досвідченим підприємцям ми рекомендуємо звертатися в одну компанію, яка виконає весь обсяг робіт комплексно та буде відповідати за всі ділянки роботи.
 • - Доброзичливий сервіс. Вивіску не придбати за один день. З цими людьми вам працювати близько місяця, тому обирайте компанію, з працівниками якої вам комфортно спілкуватися та які чуйно йдуть вам на допомогу.
 • - Прозорі ціни. Виготовлення вивіски складається з кількох етапів, і ви маєте розуміти, коли і за що платите. Якщо ви не займаєтеся рекламним виробництвом, вам складно розібратися в чисельних матеріалах, тому не наполягайте на дешевших матеріалах. Щоб бути впевненим у справедливій вартості вивіски, попросіть 2-3 варіанти кошторису з різними матеріалами, технологіями виготовлення та терміном експлуатації. Наприклад, варіанти «стандарт» та «преміум» та оберіть той, що для вас оптимальний.
 • - В комерційній пропозиції попросіть вказати гарантію на кожен варіант. На сьогодні мінімальний гарантійний термін для якісного пластику – рік, на світлодіодну техніку – три роки. На фото демонструємо приклади типових помилок економії на вивісці.

Експлуатація швидко продемонструє кваліфікацію вашого підрядника та наскільки якісні матеріали були використані в роботі. А наслідки трапляються не просто плачевні, а часто призводять до величезних втрат для клієнта.

Очевидно, що вивіска, як правило, знаходиться над входом в приміщення магазину чи торговий центр. І якщо виробники рекламної конструкції до монтажу підійшли халатно або елементи її кріплення себе не виправдали (а на сьогодні кріплення навіть кращих виробників не відповідають ДСТУ) – це загроза для життя та здоров`я вашого та ваших відвідувачів.

На вулицях наших міст часто можна бачити поширену помилку при виготовленні вивісок – «леопардове», плямисте світіння написів. Проблема в невірно розрахованому співвідношенні глибини літер та технічних характеристик застосованих світлодіодів. До такого призводить економія у виборі низькоякісних модулів, погана ізоляція, не передбачене тепловідведення.

А ви знаєте, що неправильно скомутована чи підключена вивіска – це серйозна пожежна небезпека: ризик втратити в пожежі все своє майно, ризик здоров`ю та життю людей. Не вірите?

Як приймати роботу клієнту, що потім не жалкувати?
Головна порада – перевіряйте все до монтажу. Потім буде пізно. Попросіть фотозвіт готової вивіски на виробництві підрядника. Розкладіть вивіску на землі та пройдіться по пунктах, починаючи з видимих параметрів.

 • - Текст. Так, помилки трапляються навіть на вивісках. Не лінуйтеся перевірити кожне слово.
 • - Габарити. Товщина пластику, габарити літери чи лайт-боксів мають відповідати даним в ескізах та кошторисах.
 • - Електрика. Попросіть ввімкнути вивіску до монтажу, щоб оцінити яскравість та рівномірність освітлення. Перевірте кількість діодів, потужність, вказану на блоку живлення, котрий, до речі, має бути герметичним та вологозахисним для вулиці (IP 67).

В кінці монтажу разом з підрядником перевіряйте те, що не має бути помітним:

 • - Шви. Якщо вивіска виготовлена на совість, то їх має бути помітно тільки зблизька.
 • - Щілини. Світло не має пробиватися, проводка не сторчить назовні.
 • - Кріплення. Воно має бути в середині. Якщо назовні залишається головка самонарізу, то вона має бути охайно вкручена, при бажанні заклеєна або пофарбована в тон вивісці.

Складніше за все перевірити виробника матеріалів. Бренд вказано на захисних плівках, які вже зняли. Тому краще працювати з тим підрядником, якому ви довіряєте. Недобросовісні компанії знають, що тільки дуже досвідчений клієнт зможе помітити підміну матеріалу.

Повернемося до питання електрики – які помилки легко помітити візуально звичайному замовнику?

По-перше, вся проводка після монтажу вивіски має бути вкладена в гофру. По-друге, всі з`єднання кабелів та комутація мають бути сховані в герметичних розподільчих коробках. Вимагайте від підрядників дотримання елементарних правил улаштування електроустановок – ПУЕ.

Важливим показником для спокою клієнта є гарантія, котру забезпечує вам виробник. Не замовляйте вивіски без договору, в котрому прописана гарантія не менше року, але ж і не женіться за дуже довготривалою гарантією – це загрожує обманом.
Чи замислювалися ви над тим, що після закінчення гарантійного терміну на вивіску – вона потребує щорічно постгарантійного обслуговування? І це зона відповідальності власника рекламної конструкції! Якою б якісною не була вивіска – на неї діють зовнішнє середовище (сонце, вітер, мороз, опади, УФ-випромінювання…), та й фізичні процеси і коефіцієнт лінійного розширення матеріалів ніхто не відміняв. В процесі експлуатації розхитуються кріплення, деякі зламуються, корозія нещадно знищує метал. Саме важливість регулярного постгарантійного обслуговування рекламних конструкцій і впроваджує наша асоціація УАВІ, як необхідний стандарт галузі.
Адже в містах нашої країни розміщено безліч старих, деформованих 8-, 12-річних вивісок, котрі не просто морально застарілі, а являють загрозу життю та здоров`ю мешканців міст. Не варто забувати про фізичне зношення окремих елементів вивісок – зовнішні пошкодження, плівка, що вигоріла та потріскалась на сонці, блоки живлення, що перегоріли і через це назву вашого магазину прочитати неможна, іноді банально необхідно чищення та мийка поверхні вивіски.

Перейдемо до наступного стандарту, що впроваджує УАВІ.

Це якісне освітлення вивіски, яка має світитися яскраво та рівномірно – це можна виявити неозброєним оком в темний час, незалежно від походження світла (лампи, неон, світлодіоди…). Щоб не купувати «кота в мішку» краще довіритися відомим брендам виробників світлодіодів з достойною гарантією. Ні для кого не секрет, що світлодіоди – це яскраво, надовго та в першу чергу економічно з точки зору енергоспоживання. Якісна вивіска починається з якісного джерела світла, якщо це світлодіоди – то за зовнішнім виглядом модуля ви навряд чи зможете оцінити якість кристала в середині чи плати, на якій він стоїть, а отже і як довго буде світити ваша вивіска буде залежати від багатьох чинників.

Давайте по порядку.

 • - Головний показник світлодіодного модуля – це співвідношення Люмен/Ват, або ж ефективність модуля. Цей показник відповідає за те, скільки світлового потоку видасть модуль на 1 Ват споживання. Чим вищий показник, тим ефективніший модуль, а значить ваша вивіска буде яскравою при мінімальному споживанні електроенергії.
 • - Світлодіодний кристал боїться перегрівання та при підвищенні температури деградує. В наслідок цього вивіска втрачає яскравість та стає тьмяною. Надійні виробники модулів в процесі виробництва світлодіодів при виготовленні корпусів використовують алюміній як матеріал, що має високий коефіцієнт тепловіддачі.
 • - Діодний кристал деградує також від надлишкового току, до того ж швидше, ніж від перегріву. Внаслідок цього збільшується сила току в ланцюжку, і це призводить до того, що вивіска буде бліднути в пришвидшеному режимі до повного перегорання. Сучасні світлодіоди відомих виробників стабілізовані за напругою та мають стабілізацію току. Але ж є і недобросовісні виробники модулів «noname», які переслідуючи мету підвищення яскравості модуля зумисно подають надлишковий струм, в результаті вивіска світиться яскраво, але недовго.

Технологічних деталей багато, то як же клієнту перестрахувати себе від отримання неякісно освітленої вивіски?

 1. На стадії розрахунку вивіски попросіть у виробника розкладку світлодіодів, уточніть марку і виробника модулів та загальну потужність вивіски.
 2. Акцентуйте увагу підрядника на те, що ваша вивіска має світитися яскраво та рівномірно – це буде критерієм приймання робіт.
 3. Вимагайте гарантію на світлодіоди не менше ніж 2 роки, зафіксуйте це в договорі.
 4. Попросіть у виробника такі фотокартки відкритих літер чи лайт-боксу, на яких ви могли б порахувати модулі, побачити марку (бренд) діода. Рекомендуємо використовувати відомі та перевірені часом бренди світлотехніки, такі як Elf або Rishang.
 5. Перевірте, щоб блоки живлення, якщо ваша вивіска замовлена для вулиці, були герметичними та вологозахищеними з IP 67.

Вимагайте від своїх підрядників якість, професіоналізм та відповідальність. А перевірити якість ваших вивісок вам допоможуть стандарти, рекомендовані Українською асоціацією візуальної індустрії. Тоді ваш бізнес буде процвітати, а міста України будуть естетичними та безпечними!

Автор статті : Інна Несмирна - Президент УАВІ та директор «ВАРГО ІН»

Хотите чтобы Ваши вывески работали и привлекали больше клиентов?

Подрядчики срывают сроки?

Есть сложности оперативного обслуживания объектов по всей Украине?

Хотите быть спокойным за качество Ваших вывесок?

Наши работы

Мы работаем с клиентами по всей Украине

Свяжитесь с нами

Давайте создадим что то уникальное вместе

Мы хотели бы услышать Ваше мнение! Отправьте нам сообщение, используя форму ниже, или Email на наш адрес

ул. Защитников Украины 17А, оф 404, Чернигов, Украина

+38 (066) 9512436, +38 (093) 3041679

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Заполните форму, и мы свяжемся с вами в ближайшее время


Пожалуйста,введите ваше имя.


Пожалуйста,введите ваш адрес электронной почты .


Пожалуйста, напишите тему сообщения .


Пожалуйста, введите ваше сообщение.

   Обновить
Неверный вводОтзывы

Наших клиентов

Joomla Module OT Testimonial powered by OmegaTheme.com

usia2