Офіс став креативним хабом.

У ньому проводилися лише важливі зустрічі і заходи, а більшість співробітників працювали дистанційно. Новим робочим місцем вже стають Zoom, Telegram, Teams … На сьогодні офіси таких відомих компаній, як, наприклад, MetroCash&Carry або Renault, перейшли на постійний гнучкий графік роботи. Але, на жаль, не кожен вид діяльності може бути реалізований дистанційно – це стосується і наших рекламно-виробничих компаній.
Не кожен виробничий процес дозволяє скоротити частину колективу. У цих випадках можна піти на скорочення робочих годин. Своєчасна, щира і прозора комунікація між керівниками команд та їх співробітниками – дуже важливий елемент управління під час будь-якої кризи і «дає свої плоди». Більше десятка моїх колег вирішили скоротити штат персоналу, поклавши функціонал скорочених співробітників на працівників на інших посадах, – це в деякому роді оптимізувало витрати, але знизило ефективність тих, хто залишився, оскільки на перемикання з одного завдання на інше йде більше часу, що нераціонально, йде «розфокусування».
Багато компаній знаходяться в пошуках нових бізнес-моделей. Як ніколи актуальним є питання гнучкої і об’єктивної мотивації персоналу. Саме цій темі ми приділяли час на «круглому столі» Української асоціації візуальної індустрії, який проходив влітку 2020 р. Адже людський фактор має величезне значення в рекламно-виробничій галузі, особливо якщо пам’ятати, що головна цінність наших макетників – це досвід.
Ряд компаній в період недозавантаження виробництв рекламними замовленнями почали перекваліфіковуватися в суміжні галузі (наприклад, в меблеву сферу), і таких колег стає все більше. Моє підприємство в період недозавантаженності плавно ввійшло в сферу виробництва зварних металевих конструкцій: почали з виробництва банальних окремо розташованих мангалів, продовжили альтанками і дійшли до двоповерхових комплексів з драбинами.

Створення колективу саме по собі має конкретну ціну і є основоположним завданням для керівництва. А в ситуації, коли співробітники залишаються без роботи, є ризик, що вони не повернуться назад, і при сприятливій кон’юнктурі доведеться знову витрачати час і гроші на пошук фахівців, наймання і формування нової команди. Як і раніше працює факт того, що кваліфікований персонал завжди буде в попиті, причому як у кризу, так і поза нею. Коронакриза продемонструвала українським підприємцям неочевидну річ: люди опинилися дефіцитним ресурсом. Незважаючи на те, що карантинні обмеження посприяли поверненню на батьківщину частини працівників, у багатьох галузях виявилося, що надлишку хороших кадрів немає і не передбачається. А ось що стосується офісного персоналу, то тут ситуація з наймом покращилася: з’явився високий попит на вакансії, і стало з кого вибирати.
На особистому досвіді можу сказати, що через максимум зусиль, прикладених для збереження виробничого персоналу, офісним співробітникам моєї уваги, очевидно, не вистачало, і дистанційна робота офісу прорідила ряди моїх менеджерів. А саме підбору ефективних менеджерів я приділяла увагу в 2018-2019 році, і на той момент попит перевищував пропозиції. Карантин же змінив цю ситуацію, і в 2020-му на одну вакансію вже стояла черга з кандидатів. За фактом сьогоднішніх реалій оновлений колектив менеджерів продуктивніше колишнього, так що у всьому негативному є позитивне.
Українські співробітники навіть при більш низьких зарплатах, ніж в сусідніх країнах, не є дешевою робочою силою для своїх роботодавців. У підсумку бізнесу довелося вирішувати складну суперечливу задачу: як скоротити витрати на персонал і при цьому не розгубити колектив.

Перше рішення, яке прийшло в голову всім, хто не пов’язаний жорсткою необхідністю присутності «біля верстата» або може забрати свій «верстат» додому, – дистанційна робота. Рішення, привабливе своєю простотою і бажане для всіх, кому доводиться стояти годинами в пробці, часто лякає менеджмент. Директора бояться, що без нагляду співробітники не будуть працювати в повну силу. За фактом сьогоднішніх реалій дизайнери багатьох рекламних компаній залишилися працювати віддалено, і ефективність процесу від цього не постраждала; конструктори в онлайнрежимі займаються проектуванням і розробкою, причому роблять це досить продуктивно.
Як показав досвід, при правильній організації віддаленої роботи співробітники працюють не менше, а іноді навіть більше, ніж в самому офісі. Головне – правильно вибрані KPI. А реальною проблемою для бізнесу при відправленні людей на дистанційну роботу стало порушення живильних внутрішніх комунікацій.

D:\УАВИ\2021\IMG_0102.jpg

 

Як видно з практики 2020 року, робоче завантаження у рекламно-виробничих компаній знизилася, але були окремі фірми, які мали істотне перевантаження в роботі і підключали в допомогу надійних колег з Української Асоціації Візуальної Індустрії.

Але, як то кажуть, у будь-якій ситуації – дві сторони медалі. І крім неприємних подій, які приніс карантин, є і позитивні зміни. Наприклад, в Україні з’явиться більше заводів світових брендів. Пандемія порушила глобальні ланцюги поставок. Тому виробництва планують перенести ближче до кінцевих споживачів. Сервісний бізнес назавжди отримав нові стандарти противірусного захисту і гігієни. У карантину з’явилося три головних тренда: діджіталізація, cashless операції і homemadefood. Наші виробництва стали гнучкими і навчилися робити те, що раніше вважали чужою сферою.

Як би там не було, всі події змінюють нас і наш бізнес. І чим швидше ми адаптуємось до цих змін, тим краще. Хочеться скоріше вийти з цієї «штучної коми». Поєднуючись в галузеві союзи, обмінюючись досвідом, допомагаючи один одному, ми набагато швидше зможемо впоратися з економічною ситуацією і розвиватися, незважаючи ні на що.

 

 

Автор статті : Інна Несмирна, президент Української асоціації візуальної індустрії, директор ТОВ «ВАРГО ІН»

Хотите чтобы Ваши вывески работали и привлекали больше клиентов?

Подрядчики срывают сроки?

Есть сложности оперативного обслуживания объектов по всей Украине?

Хотите быть спокойным за качество Ваших вывесок?

Наши работы

Мы работаем с клиентами по всей Украине

Свяжитесь с нами

Давайте создадим что то уникальное вместе

Мы хотели бы услышать Ваше мнение! Отправьте нам сообщение, используя форму ниже, или Email на наш адрес

ул. Защитников Украины 17А, оф 404, Чернигов, Украина

+38 (066) 9512436, +38 (093) 3041679

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Заполните форму, и мы свяжемся с вами в ближайшее время


Пожалуйста,введите ваше имя.


Пожалуйста,введите ваш адрес электронной почты .


Пожалуйста, напишите тему сообщения .


Пожалуйста, введите ваше сообщение.

   Обновить
Неверный вводОтзывы

Наших клиентов

Joomla Module OT Testimonial powered by OmegaTheme.com

usia2